Kompozycja rozpuszczalników umożliwia odtłuszczanie i mycie podzespołów elektronicznych i styków elektrycznych. Usuwa tłuszcz, brud, stare smary i oleje, silikony, siarczki i tlenki rozpuszczone KONTAKTEM S, oraz wszelkie pozostałości po lutowaniu (w tym kalafonię).
Nie jest konieczne zmywanie resztek po lutowaniu, gdyż kwas zostaje "uwiązany" w zastygłej kalafonii.
Kalafonia wydziela miły sosnowy zapach.
Kalafonia charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, jest z dodatkiem aktywatorów ułatwiających lutowanie.
* Wygląd: ciało stałe, krystaliczne, żółte do bursztynowego * Opakowanie - metalowy pojemnik. * Temperatura topnienia: 60-80 °C * Temperatura zapłonu ok. 180 °C * Gęstość: 1,07 – 1,09 g/cm³ (20°C) * Rozpuszczalność w wodzie: trudno rozpuszczalna; rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych
Preparat chłodzący do wyszukiwania usterek metodą termiczną. Schładza do temperatury -67*C. Doskonały do wyszukiwania "zimnych lutów" , mikropęknięć ścieżek drukowanych itp. Testuje termostaty , termistory , warystory i inne elementy pracujące w zmiennych temperaturach. Chemicznie czysty . Po użyciu nie zostawia śladów . Nietoksyczny . Nie atakuje tworzyw sztucznych
Preparat zawiera alkohol izopropylowy IPA wysokiej czystości, usuwa zżywiczałe oleje i smary oraz inne zakłócające zanieczyszczenia, służy do czyszczenia i pielęgnacji czytników CD-ROM, DVD, urządzeń optycznych, mechanizmów i głowic AV, jest neutralny chemicznie wobez materiałów powszechnie stosowanych w elektronice i elektromechanice, nie pozostawia śladów, szybko odparowuje.